O nás

Není to žádná pohádka, ale obyčejný příběh o dvou obyčejných holkách a jednom neobyčejném přátelství, které trvá už … kolik, že to je let? Od té doby, co si užívám krásnou mateřskou dovolenou, tak mám pocit, že mé IQ kleslo o pár bodů a nejsem občas někdy schopna pohotově odpovědět na jednoduchou otázku, natož ještě počítat ve chvíli, když píšu, piju kávu a sleduji cestu vlakem. Kde jsou ty časy multitasking dovedností. Ale zpátky k našemu příběhu.

Bude to už neuvěřitelných 18 let, co se známe. A za všechny ty roky jsem nesmírně vděčná. Před těmi 18 lety by mě ani nenapadlo, že nějakou dobu poneseme dokonce i stejné příjmení a stanou se z nás nejen švagrové, ale také sestry.

Mé jméno je Katka. A tohle vše, o čem se na tomto webu píše, byl můj nápad, touha, přání… Měla jsem jistou vizi. Janička mi dala ten první impulz začít a přidala se.

Dohromady nám je 65 let, máme tři děti a dva psy. Ano, já jsem ta starší a mám (zatím) více dětí. Jsem taky o hlavu a půl menší než moje Janička a mám o 3 dioptrie navíc. To bude asi tím věkem :). Obě dvě jsme na mateřské, takže vlastně můžeme napsat, že momentálně působíme ve vrcholovém managementu. Že ne? Zkuste jednou rukou utírat dětskou prdélku na záchodě, s druhým dítětem v náručí, kterého v tu samou chvíli kojíte, s telefonem pod hlavou – vašim jediným spojením se světem, kde nejsou plíny na pořadu dne, a do toho všeho přemýšlíte, co budete vařit, co musíte nakoupit. A nebo obráceně.. vy sedíte na trůnu s dítětem, které musíte nakojit, jinak vzbudí sousedy ve vedlejší ulici, druhé vám přináší knížky přímo k nohám, které teď nutně musí s vámi ohlížet, pejsek vám kňourá u dveří, protože už to taky nevydrží, a do toho vám zvoní telefon. Tak co říkáte? Vrcholový management hadra :). Ale neměnily bychom. I když takový jeden den bez dětí, jednou za čas… to jsou takové menší lázně pro mě. Však to holky určitě znáte. 

A co bychom vám ještě o nás řekly? Milujeme čokoládu, své děti, manžely a naše čtyřnohé mazlíčky.

Náš oblíbený citát je z Malého prince: „Správně vidíme jen srdcemCo je důležité, je očím neviditelné.“ 

K§J