Šijeme

Začalo to starou Veritaskou po mé babičce. Měla jsem ji pečlivě schovanou ve sklepě pod hromadou dalších věcí… Ale ta touha a odvaha ve mě byla. Pomalu, ale jistě se drala na povrch. Jen najít ten ČAS!! Říkala jsem si, že mateřská to jistí. Vždyť budu pořád doma a budu se nudit. Upps.. První dítě = mazec!! Naprostý ohňostroj pocitů, nekonečné tobogány emocí, náhlé propasti plné deprese, ale také lásky, potoky slz štěstí, únavy, vyčerpanosti, pocit hrdosti a vděčnosti, že držíte v ruce neskutečně dokonalé stvoření, které vám navždy změní život tak, jak si ještě nedovedete a ani nemůžete představit. No a kdy přitom všem mám šít? Já byla někdy ráda za to, že najdu kartáček na zuby a dokonce budu mít i prostor si je vyčistit.

Ve chvíli, kdy se vše aspoň trošičku tak nějak ustálilo a věci dostali určitý rytmus a řád, dostala jsem najednou chuť na sladkou žvýkačku = já byla zase těhotná :). A tak místo seznamování se s šicím strojem, učila jsem se žít se třemi chlapy, přičemž ti dva nosili ještě plínu, jelikož byli od sebe jen 17 měsíců. Začátky byly trošku hektičtější, i když … já už vlastně ani nevím :). Nepamatuji si na to. První tři měsíce od Olivera (toho mladšího) mám v mlze. Dnes můžu říct, že jsem za to nesmírně vděčná, za ten malý věkový rozdíl. Jsou to parťáci jak hrom a dokonce si už dokáží hrát sami, bez asistence maminky.

Ha! Nastala má chvíle. Manžel dostal přímý rozkaz – servis stroje. Netrvalo to ani týden a měla jsem ho zpátky doma a byl jako ze žurnálu. Teď už jen přijít na to, jak se tam sakriš ta niť navlééééékáááá!!!

Musím uznat trošku to trvalo, ale když jsem držela v ruce první výsledek! Panečku, ani zmrzlina z Lidlu by mi v té chvíli neudělala větší radost a nepřinesla takový požitek. A bylo jasno. Chci víc! Koukala jsem na různá videa, pořídila si úžasnou knížku, využívala možnost přítele po telefonu – Dášu (50% máma na 100% úvazek = nevlastní), na kterou se obracím neustále, když tápu a nevím si rady. Děkuji!

Ano, nejsem profi švadlena, neumím vše a nikdy umět určitě nebudu. Na vavřínech však usnout nechci a snažím se neustále zdokonalovat v tom, co dělám.

Šijeme hlavně pro děti. Proč? Protože je máme a jsou naší neustálou inspirací :). A taky je to jednodušší než do detailu promyšlené pánské kalhoty či dámské šaty. Ale to neznamená, že to někdy nezkusíme. Každé přání či objednávka na míru je pro nás výzvou.

Kvalita?

Určitě vás zajímá i kvalita šití. Jak už jsme řekla, nejsem profi švadlena (Janička je odborník na špendlení), ale vše děláme pečlivě a s láskou. Pro jistotu některé spoje přejíždím 2x a když nejsem spokojená, kousek poputuje do rodiny a ušiji nový. Jsme otevřené veškerým reklamacím, připomínkám, ale také radám a tipům.

Podle jakých střihů šijeme? 

Když jsem začínala, projela jsem celý internet a snažila jsem si stáhnout různé střihy a návody. Nebo jsem pak obkreslovala kalhoty od kluků (no dobře, někdy jsem je rozstříhala), abych si mohla vytvořit šablonu na šití. Jednoho krásného dne jsem narazila na stránky Caramilly, už tušíte? Ano, ty vymakané kalhoty, krásné sukýnky a pár dalších věcí, které u nás možná uvidíte, nejsou z naší hlavy :). Děkujeme celému týmu Caramilly za práci, kterou dělají pro nás ostatní. Jste inspirující. V současné chvíli řešíme zakoupení licence. Jakmile začneme šít přesně podle střihů Caramilly, bude to uvedeno u každého výrobku. V současné chvíli se snažíme šít, podle velikostí kalhot, které máme doma a můžeme dle nich odvodit střih a míry. Nejsem schopné zatím ušít všechny velikosti, ale věřím, že brzy to bude možné díky licenci. 

Pár střihů máme také od Peťi z webu prosikulky.cz. Tak uvidíme, který využijeme :). Také děkujeme za práci, kterou tahle maminka dvou dětí zvládá. Rozhodně opět inspirující. 

Naše EDICE – šijeme to, co nás baví 

Nevím, zda někdy budeme mít ustálenou nabídku toho, co budeme šít a nabízet dál. Téměř každou chvíli nás něco inspiruje a motivuje vymýšlet nové a nové věci. Jen mít o 4 ruky navíc a stroj času!!! Tak pomalými krůčky tvoříme a realizujeme naše sny… Třeba bude více času, jak budou děti na vysoké :). A co mám tedy na mysli?

Eko věci, které nás baví 

Veselé deky pro vaše sluníčka

Každým nákupem přispíváte a pomáháte vykouzlit úsměv někomu dalšímu…

Jak už jste si určitě přečetli v článku O nás – koupí každého výrobku přispíváte 3% Charitě Ostrava, se kterou jsme se rozhodly spolupracovat. Děkujeme! Opravdu. Bez vás by to nešlo. Já si díky vám plním svůj sen.. Dělat práci, která mne baví a zároveň je přínosem i pro někoho dalšího.

Z celého srdce vám děkujeme!

K§J