VÁNOČNÍ AUKCE 2020 tak trošku jinak

Rok nám opět zase utekl a za dveřmi jsou Vánoce. Letos budou asi o něco chaotičtější, kvůli tomu, co se děje nejen u nás, ale také v celém světě, už od února…

Možná nebudeme mít stůl překypující jídlem a cukrovím. Nemáme možnost lítat po obchodech a shánět všechno pro všechny. Proč? No protože přece musíme! Nebudeme mít novou výzdobu, která nám bude ladit do nového obýváku a bude korespondovat s barvou koberce a závěsů…

V poslední době jsem mile překvapená, ale také zděšená z toho, jak se vybarvují charaktery lidí kolem mě v závislosti na situaci u nás. Neříkám, mě samotné tato situace trošku leze na mozek. Můj manžel by mohl vykládat… Ale i přesto všechno se občas musím zastavit a dát si sama sobě facku za to, co občas cítím… Nevděk, unavenost, naštvanost,… všechno je špatně, všechno je na nic, nic se mi nedaří…. Zavřu oči a najednou si představím, jak všechno může být ještě více na .… No na nic. Mám přece milující rodinu kolem sebe, dvě zdravé děti, manžela, který, i kdybych se na hlavu stavěla, nikdy nebude po sobě ten bordel uklízet!!!! Ale kdyby musel, udělal by vše pro to, abychom byli s dětmi v bezpečí a šťastní. Obleče se za princeznu, chodí doma po 4 a dělá koně či pejska, kreslí, maluje …. no prostě miluje. A co je víc?

Nebudeme mít pod stromem hromadu dárků, nebudeme si letos nadávat, jak jsme se zase přežrali, nebudeme poslouchat od babičky a dědy, že jsou ty děcka rozežrané, když mají více než dva dárky!

Upečeme si linecké, rohlíčky a ještě perníčky, když to stihneme. Obejdeme sousedy, rozdáme jim naše výtvory, popřejeme krásné svátky. Vyrobíme si ozdoby z papíru, z šišek, z perníku a možná i z lega, protože lego je u nás teď topka. Nesmíme zapomenout i na naší chlupatou princeznu, která nám jeden rok odstrojila stromeček hodně brzo. Ještě, že aspoň háčky z těch perníčků vyplivla. Takže možná vyrobíme i nějakou dekoraci z granulí, ať má radost a já nemusím být v křeči a čekat, zda jí nebude zle. Rozhodně o Vánocích nesmí chybět vánoční koncert, který asi sousedé nebudou milovat, ale my si jej neodpustíme. Takže vezmeme všechno, na co se dá hrát a budeme si zpívat a tančit. Večer padneme všichni na jednu matraci, budeme se mačkat a představovat si, jak nám praská dřevo v krbu, který doma nemáme, budeme koukat na pohádku a usneme v objetí, naplnění láskou, pokojem a štěstím. Dobře, já asi neusnu, protože ti čerti neskutečně kopou a potřebují kolem sebe prostor. Takže pravděpodobně skončím na gauči či na karimatce vedle nich a bude mi zima.. Ale víte co? Bude to ten nejkrásnější pohled, který si přeji nejen o Vánocích… Spící hromada třech chlapů, které neskutečně miluji a jsem vděčná, že je mám.

Ještě před štědrým večerem bychom rádi uskutečnili ještě jednu dá se říct už naši tradici. Ani nevím, myslím, že to bude čtvrtým rokem, kdy bychom rádi opět navštívili Charitní dům sv. Alžběty a Charitní dům sv. Václava a obdarovali tam uživatelé, kteří nemají rodinu a přátelé, kteří by je navštívili, objali a obdarovali.

Sami teď víte, jak je to na prd být doma sami, zavření 14 dní v karanténě, nevídat své blízké, rodiče, babičky, dědečky… A teď si představte, že oni jsou sami neustále… ne jenom teď, ale třeba už i několik let. Kdybyste viděli ten jejich úsměv, když za nimi přijdeme… Těším se až se situace uklidní a budeme moc navštěvovat babičky a dědečky s kluky častěji.

Díky Bláži můžeme pomáhat ještě víc. Prodejem našich výrobků přispíváme 3% Charitě. Peníze, které jsme za ten rok nastřádali, použijeme na nákup dárků. Pokud nás sledujete déle jak rok, tak si možná pamatujete, že jsme loni pořádali VÁNOČNÍ AUKCI, jejíž výtěžek jsme použili také na nákup vánočních dárků. Díky aukci jsme mohli obdarovat opravdu všechny a mohli jsme pořídit i nákladnější dárky. Za což moc děkujeme!!!

A tak nás napadlo, že to zkusíme letos zopakovat.

 

 

 

Letošní VÁNOČNÍ AUKCE bude trošku jiná. JDEME NA TO!

Co takhle nakoupit si vánoční dárky z pohodlí domova a udělat zároveň dobrý skutek?

Nejen, že si budete moci koupit dárek vyrobený českými ručičkami, čímž podpoříte naše domácí výrobce. Ale zároveň nákupem umožníte obdarovat ty, kteří možná ani nečekají, že nějaký dárek dostanou.

Dnešním dnem VYHLAŠUJEME VÁNOČNÍ AUKCI pro nákup vánočních dárků pro uživatele

Charitního domu sv. Alžběty a Charitního domu sv. Václava.

Vlastníte nějaký e-shop, obchůdek, svou dílničku a rádi byste darovali do aukce nějaký svůj skvost? Můžete! Do komentáře vložte fotografiipopis, o co se jedná, vyvolávací cenu + minimální příhoz, který by měl být min. 30Kč. Dále napište, jak to bude s dopravou a předáním. Tzn. při ukončení Aukce Vás bude kontaktovat výherce a sami se domluvíte jak si cenu předáte. Já vám zašlu také potvrzení od zaplacení. V neposlední řadě si do textu vložte odkaz na své stránky či profil. Třeba se najde víc fanoušků a nakoupí u vás více lidí vánoční dárky. Můžete to pojmout jako svou reklamu a propagaci.

Nejste žádný mistr tesař či švadlenka, ale Bůh vás obdaroval jiným darem? Milujete pečení vánočky, cukroví, nedělní bábovky? Nebo třeba relaxujete při mytí oken a nevadí vám, že umyjete i jiná okna než ta vaše? Rádi hostíte dobrým jídlem? Vlastníte luxusní samorozbalovací stan, který rádi zapůjčíte na víkend někomu? Nebo třeba i chatu? Vyrábíte nebo šijete jen tak pro radost? Nebojte se ničeho a nabídněte svůj „dar“ do této aukce  . To byl výčet věcí, které by se líbili mě, ale rozhodně se najde ještě něco dalšího. Fantazii se meze nekladou. Jen vás prosím s rozumem, slušně a zdvořile.

AUKCE BUDE UKONČENA 2.12.2020 VE 20:00.

K AUKCI SE MŮŽETE PŘIHLÁSIT ZDE: 

https://www.facebook.com/groups/756928091555679